Najbardziej prestiżowa reklama?

Prestiżowy. Ten przymiotnik jest ostatnio bardzo popularny wśród młodzieży za sprawą pewnego twórcy na YouTube. Trudno oczekiwać jednak od poważnych właścicieli firm, żeby fascynowały ich filmiki dla dzieciaków. Wbrew pozorom można jednak stworzyć prestiżową reklamę i właściwie bez względu na to, jaki biznes prowadzimy nieprestiżowa reklama nigdy nie wyjdzie nam na dobre.

Nieprestiżowe reklamy świetlne – co to jest?

Ogólnie rzecz biorąc możemy reklamy świetlne to kasetony i litery 3D. Kasetony można wykonać w różnych kształtach i rozmiarach, chociaż najczęściej firmy decydują się na aluminiowe prostokątne kasetony podświetlane.

Zwykle montuje się takie kasetony nad głównym wejściem do firmy. Błędów, które obniżają prestiż reklamy, można popełnić sporo. Najczęstszym jest nie przyłożenie się do kwestii oświetlenia. W praktyce wygląda to tak, że wydajemy dużo pieniędzy na reklamę, która ma przyciągać do nas i informować o nas w ciemności, a dostajemy zwyczajny szyld, którego przez pół roku zwyczajnie nie widać. Ze względu na naszą szerokość geograficzną i smog, który utrudnia widoczność.

Jak więc zrobić dobrze?

Przede wszystkim firma, która wykonuje usługę powinna zadbać o to by świeciło całe lico kasetonu. Dobrze jest pomyśleć o czujce zmierzchu, a także o programatorze czasowym. Dzięki czujce nie będziemy musieli pamiętać o włączeniu kasetonu. Programotor czasowy pozwoli nam na odpowiednie zaplanowanie czasu, gdy reklama ma świecić, a tym samym cięcie kosztów. Przykładowo większość firm nie pracuje przez całą dobę – w takim wypadku spokojnie można zrezygnować ze świecenia np. w godzinach 23 – 6 rano. Oczywiście, nie dotyczy to reklam dla klubów nocnych czy pubów 🙂