Frezowanie i cięcie CNC

Moglibyśmy wstawić tu długi i nudny tekst, pełen technicznych szczegółów o tym, czym jest frezarka CNC i jak ta maszyna pracuje. Zakładamy jednak, że skoro już do nas trafiliście, to mniej więcej wiecie czego szukacie: konkretnych usług i produktów w najwyższej jakości. Zamiast więc podawać wam szczegółową specyfikację frezarki, która dołączyła do naszego parku maszynowego, przedstawimy wam konrety, czyli co możemy zrobić dla was za pomocą naszej frezarki.

Zastosowanie frezarki CNC w reklamie

Kasetony frezowane z dibonu

Frezowane kasetony z dibondu to sposób na elegancką i trwałą reklamę. W przypadku kasetonów świecących i jednocześnie frezowanych, należy pamiętać, że święcić będą tylko elementy frezowane np. logo i litery tworzące napis.

Frezowane litery 3D

Przestrzenne litery to jedne z naszych ulubionych rodzajów reklamy – są zaraz po kasetonach, bo tak się składa, że szef uwielbia dbać o to, żeby wszystko idealnie świeciło.

[/et_pb_text][et_pb_text _builder_version=”3.15″]

Szyldy i tabliczki

Frezować możemy też mniejsze i większe szyldy. Na zewnątrz i do środka. Do powieszenia przy wejściu do instytucji, hotelu, restauracji, warsztatu…No, przecież sami dobrze wiecie, jaki biznes prowadzicie 🙂

Szyldy o dużym rozmiarze często robimy jako kasetony świetlne, o czym pisaliśmy już wyżej.

Informacje ogólne o frezach

Do cięcia używamy frezów o różnej średnicy. Frezy o średnicy np. 1mm pozwalają nam wycinać bardzo drobne detale, grawerować bardzo drobne teksty. Im cieńszy frez tym czas obróbki jest dłuższy. 

Do cięcia grubszych elementów stosujemy frezy o większej średnicy, które zapewniają lepsze odprowadzenia wióra, oraz szybszą obróbkę. Jakość cięcia jest bardzo wysoka, natomiast warto zwrócić uwagę, że wklęsłe narożniki będą posiadały promień zaokrąglenia. 

Stół podciśnieniowy

Stół naszej maszyny ma wymiary 150 cm x 340 cm. Pozwala nam na obróbkę materiałów o długości do 4 mb (taki materiał możemy przesunąć na stole, aby, jednak jego szerokość nie może przekraczać 150 cm.)

Elementy mocowane są do stołu za pomocą podciśnienia. Pompa próżniowa zasysa element do stołu i niejako go przykleja do powierzchni, dzięki temu nie musimy kleić materiały za pomocą taśm samoprzylepnych mocować go w inny sposób. Materiał idealnie przylega do stołu i zapewnia to równomierne frezowanie na stałej głębokości na całej powierzchni materiału. 

Cennik Frezowania CNC

Tabela zawiera cenę frezowania dla różnych materiałów. Ceny nie zawierają kosztów materiałów.  Podaliśmy również minimalną cenę za frezowanie dla danego materiału. Jeśli np. masz do wycięcia kwadrat o wymiarach 1x1m =4mb. Taką usługę kalkulujemy na podstawie minimalnej wartości zamówienia np. dla dibondu 150 zł netto. Rozważ zwiększenie ilości sztuk, które chcesz zamówić  lub połącz z innym zamówieniem, aby zoptymalizować koszty.
MateriałRodzaj FrezowaniaGrubośćCena z mbMinimalne zamówienie
Dibond itp.Cięcie na wylot2-3 mm5 zł150 zł
Dibond itp.Frezowanie pod gięcie 90*2.4-2.725 zł200 zł
MDFcięcie na wylot5-6 mm5 zł100 zł
MDFcięcie na wylot8-10 mm10 zł100 zł
MDFcięcie na wylot12-16 mm12 zł150 zł
MDFcięcie na wylot18-22 mm15 zł 150 zł
HDFcięcie na wylot3mm4 zł100 zł
Pleksicięcie na wylot3-5 mm5 zł150 zł
PleksiCięcie na wylot8-10 mm10 zł200 zł

Frezowanie - większe zamówienia cennik

Przy większych zamówieniach, frezowaniu 2.5D, grawerowaniu – frezowanie CNC liczymy na podstawie cennika godzinowego. 

Cena frezowania wynosi o 90 – 150 zł netto / godzinę

Po przesłaniu projektu gotowego do cięcia skalkulujemy usługę. 
Bardzo prosimy o przesyłanie projektów zapisanych jako polilinia, pozbawionych dodatkowych elementów wymiarujących (mogą być w osobnym pliku jako rysunek pomocniczy).

Napisz do nas i otrzymaj bezpłatną wycenę!